ASP.Net, ORM’ye Ara Ve ClickOnce

        Blog hayatıma hızlı bir giriş yapıktan sonra 2-3 gündür yazamıyordum. Bunda tabii ki hafta sonunun da etkisi var neyse. Peki ne yaptım son yazımdan beri? Hafta sonunu geçiyorum çünkü burada pek birşey yapmıyorum hafta sonları. Sadece “Aşk ve Gurur” a devam ettim ve ASP.NET’e gömüldüm.

        Bunun dışında ise Xpo dolayısıyla ORM’ye bir süreliğine ara verdim. Sanırım çantamı şimdilik idare edecek kadar doldurdum. Bugün ise bir uygulamada kullanılacak olan merkezden girilecek ve bayi uygulamalarında gözükecek duyurular için küçük bir program yazdım. Büyük bir şey değil ama işe yarayacak ve kullanışlı bir şey oldu.

       Son olarakta ClickOnce diye birşey varmış onu öğrendim. Harika bir olay masaüstü uygulamalarımızın internetten kurulmasını sağlıyoruz. Daha da önemlisi uygulamamızın sürümünü yükselttiğimizde yani değişiklikler yaptığımızda kullanıcılar tekrar uygulamayı kurmak zorunda kalmıyor. Uygulama uyarıyor güncelleme var kuralım mı diye. Ve kolayca yeni sürüm kuruluyor yeniden uygulama kurulmadan. Şimdilik çok az inceleyebildim ama daha fazla incelemeye ve zaman ayırmaya değer.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *